Baner Wing Tsun Kung Fu Lublin

Dla Kobiet

Dlaczego coraz więcej kobiet trenuje Wing Tsun?

Wing Tsun Kung Fu Kobiety

Jak z historii Wing Tsun wynika, jest to tajny system opracowany ponad 300 lat temu w południowych Chinach przez kobietę Ng Mui, mniszkę z klasztoru Shaolin.

Mniszka Ng Mui pomimo swej niewielkiej postury potrafiła pokonać większych i silniejszych od siebie napastników. Dlaczego? Ponieważ w Wing Tsun siła przeciwnika jest wykorzystywana przeciwko niemu samemu. Dlatego im silniejszy atak napastnika tym więcej jego energii możemy wykorzystać.
Na ćwiczeniach uwzględniamy różne sytuacje , które mogą się wydarzyć podczas ataku. Ćwiczymy uwolnienia bez “użycia siły” od różnego rodzaju chwytów, obronę ciosów oraz kopnięć. Najważniejszym elementem w WingTsun jest opracowywanie refleksu (Chisao), który pozwala reagować na wszystkie rodzaje ataków. Na poziomie zaawansowanym wykonujemy je z zasłoniętymi oczami. Na ćwiczeniach uwzględniamy różne sytuacje , które mogą się wydarzyć podczas ataku.
Ćwiczenia Wing Tsun, poprawiają krwioobieg i posturę ciała, wzmacniają mięśnie nóg i brzucha. Na naszych treningach nie robimy pompek ani nie biegamy po sali, mamy specjalne ćwiczenia form i układów, które wzmacniają ciało w sposób naturalny, przez co mięśnie robią się elastyczne i jednakowo mocne.

Na filmie, Simei Eszter Kovács – Węgry