Dla rodziców i dzieci

Szkolenie dzieci i młodzieży

Spora część wysiłku w szkoleniu dzieci i młodzieży spoczywa na instruktorach. Po pierwsze, uwaga najmłodszych oraz koncentracja na ważnym elemencie – jakim jest trening – rozprasza się, dlatego nie trwa zbyt długo tak jak u osoby dorosłej.

Istnieje natomiast inny ważny aspekt treningu Wing Tsun wśród dzieci. Otóż są one w stanie szybciej przyswoić wiedzę jaką dostają w trakcie treningu (tak jak nauka języków obcych). Wing Tsun jest takim właśnie „językiem” dla ucznia początkującego (dziecko oraz dorosły).

Pomimo tego każdy jest w stanie, bez względu na wiek, nauczyć się Wing Tsun wkładając w to nie tylko wysiłek fizyczny ale przede wszystkim intelektualny. Bardzo ważne w szkoleniu dzieci jest to aby znalazły się pod dobrą opieką instruktorską.

Co dają dzieciom i młodzieży treningi Wing Tsun?

1. Umiejętności skutecznej samoobrony:

Dziecko nie tylko uczy się Wing Tsun na treningu, uczy się również poza salą treningową. Kiedy jest to konieczne, musi podjąć takie środki samoobrony, aby uniknąć zagrożenia w jak najkrótszym czasie.

Błędem jest twierdzenie, że dziecko nie może obronić się przed dorosłym. Wing Tsun jest koncepcją kung-fu, która zapewnia możliwość osobom słabszym fizyczne obronić się przed większym i silniejszym napastnikiem.

Nie tylko w wieku dziecięcym, także w dorosłym życiu. Inne proporcje ciała, biomechanika, wiedza, praktyka to jedne z czynników, które wpływają na zwycięstwo w trudnych okolicznościach.

2. Moralne, intelektualne oraz fizyczne tło:

Szkoła musi dawać dobry przykład studentom kung-fu, którzy będą uczyć się od mistrzów nie tylko we własnych szkołach ale także na seminariach, obozach letnich, gdzie można spotkać ludzi, których zachowanie, postawa, poszanowanie wiedzy powinno być przykładem dla młodego pokolenia.

Dobre środowisko – „mieszkanie w dobrym domu”- gwarantuje pozytywne wyniki. Podczas nauki studenci poznają anatomię człowieka, obraz swojej historii (Wing Tsun to ponad 300 lat). Jeżeli chodzi o zdrowie najmłodszych. Każdy trening to ciągły ruch, w którym pracuje każdy mięsień, staw, więzadło w taki sposób aby uniknąć niepotrzebnego obciążenia organizmu.

3. Wspólnota i społeczeństwo:

Szkolenia, seminaria, obozy letnie to możliwość aby spotkać ludzi, którzy mają podobne zainteresowania. Zawieranie trwałych przyjaźni z pewnością nie jest niczym niezwykłym. Praktykujący Wing Tsun Kung-Fu ma na celu kształtować siebie a nie otoczenie.

Kiedy mogę zostać mistrzem?

Nie chodzi o to kiedy, tylko jak. Każdy ma w życiu do przebycia drogę. Każdy robi to na swój sposób. W kung-fu należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach: „cierpliwość, pracowitość, wytrwałość, uczciwość oraz szacunek”.

Na bazie tych fundamentów buduje się mistrza Wing Tsun Kung-Fu. To pomaga osiągnąć nam nasze cele, nie tylko na sali treningowej ale w życiu prywatnym też. Nauka kung-fu wymaga wielu wyrzeczeń. Jeśli pokonamy te przeszkody wtedy będziemy mogli osiągnąć następny poziom. Najprostszym rozwiązaniem jest szukanie wymówek, najcięższym natomiast, stawić im czoła.


Wing Tsun Kung Fu Warszawa
ul. Warchałowskiego 4
LO im. H. Modrzejewskiej
(Metro Imielin)
wtorek i czwartek – 19:30
tel. 663-878-688 Sifu Jarosław Buć
Wing Tsun Kung Fu Lublin
ul. Niecała 1
niedziela – godz. 12:00
Gim. nr 19 im. J. Czechowicza
tel. 663-878-688 Sifu Jarosław Buć
Wing Tsun Kung Fu Łódź
ul. Przędzalniana 70
SP nr 29 im. J. Kochanowskiego
poniedziałek i środa – 18:00
tel. 663-878-688 Sifu Jarosław Buć